Leczenie rumienia i trądziku różowatego - na jaki zabieg się zdecydować? - Forever Young

Leczenie rumienia i trądziku różowatego – na jaki zabieg się zdecydować?

Coraz więcej osób zgłasza się do nas z problemem zaczerwienionej skóry. O ile delikatne rumieńce nadają twarzy świeżości, o tyle silnie poszerzone naczynka, często w towarzystwie zmian typu trądzikowego, nie wyglądają dobrze. W poniższym artykule przyglądamy się problemowi, jakim są przebarwienia na twarzy, a także opisujemy, jak je usunąć. Zapraszamy do lektury.

Rumień – co to takiego?

Poszerzone naczynia w okolicy nosa i policzków, a często też czoła i brody, tworzą tzw. rumień. Jeśli dodatkowo zauważamy zmiany trądzikowe w postaci np. grudek, mówimy już o trądziku różowatym. Są to defekty skórne, z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie w warunkach domowych, mimo szerokiej oferty preparatów kosmetycznych, choć oczywiście odpowiednio dostosowana pielęgnacja zahamuje rozwój problemu. Problem rumienia czy trądziku różowatego nie rozwiąże się sam, może jedynie się pogłębić. Jak więc usunąć przebarwienia na twarzy po trądziku? Odpowiedź na to jest prosta – z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii laserowych.

Jak wygląda laserowe usuwanie przebarwień?

W naszej ofercie znajdują się zabiegi z wykorzystaniem lasera CPL. Jest to światło pulsacyjne, które z wysoką skutecznością obkurcza rozszerzone naczynka, dodatkowo likwidując bakterie beztlenowe, co ogranicza pojawianie się ewentualnych zmian trądzikowych.

Wiele zainteresowanych osób zastanawia się, ile zabiegów laserowego usuwania przebarwień jest potrzebnych dla uzyskania pożądanego efektu? Zalecane jest wykonywanie 4-6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni, aby w pełni pozbyć się problemu.

W przypadku trądziku różowatego to jednak nie wystarczy. Laser CPL co prawda obkurczy naczynia i ograniczy wypryski, ale nie zlikwiduje ich całkowicie. Co więc zrobić w takim przypadku?

Tutaj należy zastosować zabiegi z kwasem azelainowym. Kwas ten charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwbakteryjnymi, przy czym jest delikatny, raczej nie powoduje złuszczania naskórka, nie jest światłouczulający, a zatem jest odpowiedni dla skór wrażliwych. W odpowiedzi na pytanie: ile zabiegów kwasem azelainowym potrzeba, aby pozbyć się przebarwień, odpowiadamy, że ilość zabiegów zazwyczaj dostosowywana jest indywidualnie, jednak przeważnie jest to 3-5 zabiegów co 10-14 dni.

RUMIEŃ – TERAPIA

W przypadku wystąpienia rumienia polecamy zabiegi laserem CPL o odpowiednio dobranej długości wiązki światła. W tym przypadku dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zalecamy przeprowadzenie około 6 zabiegów, co 2 tygodnie.

TRĄDZIK RÓŻOWATY TERAPIA

W leczeniu trądziku różowatego proponujemy zabiegi laserowe CPL (około 6 zabiegów co 2 tygodnie), w połączeniu z kwasem azelainowym (4 – 6 zabiegów co 2 – 3 tygodnie). W zależności od kondycji skóry zabiegi te (laser + kwas)  mogą być wykonane jednorazowo lub w odpowiednich odstępach.

Aby jak najdłużej utrzymać efekty, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz nawykach. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, więc pielęgnację domową omawiamy podczas wizyty, uwzględniając tryb życia, kondycję skóry, upodobania itp.