Przebarwienia na twarzy w ciąży - dlaczego powstają i jak sobie z nimi poradzić? - Forever Young

Przebarwienia na twarzy w ciąży – dlaczego powstają i jak sobie z nimi poradzić?

Przebarwienia skóry, które występują w czasie ciąży, to powszechny problem, z którym boryka się wiele kobiet. Dzieje się tak dlatego, że w okresie ciąży zachodzą gwałtowne zmiany hormonalne, a pod wpływem zwiększonej ilości estrogenów, melanocyty – czyli komórki barwnikowe produkujące melaninę – pracują intensywniej. W efekcie pojawiają się przebarwienia skórne. Jak sobie z nimi poradzić? Poniżej prezentujemy skuteczne sposoby.

Przebarwienia na twarzy po ciąży – to musisz wiedzieć

Przebarwienia mogą występować w skupisku lub pojedynczo – zwykle różnią się one od siebie wielkością, kolorem i głębokością umiejscowienia w naskórku. Typowym problemem pojawiającym się u kobiet w ciąży jest ostuda, czyli rozległe plamy na twarzy. Najszybciej i najefektywniej przebarwień na twarzy pozbędziesz się, wykonując profesjonalny zabieg w naszej klinice.

Skuteczny sposób na przebarwienia po ciąży – co proponujemy?

Najskuteczniejszym zabiegiem na pojawiające się przebarwienia jest peeling TCA. Dzięki niemu jesteś w stanie zlikwidować powierzchniowe defekty skóry. Niepodważalnym atutem tego zabiegu jest to, że bardzo szybko uzyskasz spektakularne rezultaty – czasami efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu.

Peeling ten zawiera 15% TCA. W jego składzie znajdziesz dodatkowo: fenol, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, kokamid oraz saponiny roślinne. Cząsteczki TCA reagują z białkami naskórka, w wyniku czego dochodzi do efektu zeszronienia skóry.

Peeling TCA to bardzo skuteczna metoda w walce z przebarwieniami, również tymi, które powstają w efekcie promieniowania słonecznego. Jeżeli zależy Ci na pozbyciu się przebarwień, blizn, zmarszczek, zabieg ten jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu skóra stanie się jędrna, napięta i promienna.

Przebarwienia na twarzy po ciąży – peeling TCA

Easy TCA Pain Control to innowacyjna formuła, która umożliwia leczenie różnych niedoskonałości skórnych, takich jak: trądzik aktywny, blizny potrądzikowe, zmarszczki czy przebarwienia, w tym samym czasie. Ten produkt posiada certyfikat CE i jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Co bardzo istotne – nie musisz się do niego wcześniej specjalnie przygotowywać.

Wskazaniami do wykonania tego zabiegu usuwającego przebarwienia są:
• widoczne objawy fotostarzenia skóry,
• trądzik aktywny lub blizny potrądzikowe,
• przebarwienia i przebarwienia pozapalne,
• zmarszczki,
• plamy soczewicowate,
• wiotkość i suchość skóry.

W efekcie wyrównasz koloryt skóry, pozbędziesz się przebarwień różnego typu, a także zlikwidujesz zmiany zapalne w przebiegu trądziku pospolitego

Usuwanie przebarwień – Warszawa

Zabieg z użyciem TCA, który wykonujemy w naszej klinice, nie wymaga specjalnego przygotowania się, a dodatkowo nie wyklucza Pacjentki z podejmowania codziennych aktywności. Rekomendujemy wykonywanie zabiegu raz na dwa tygodnie w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Ważne jest to, byś po peelingu TCA nie wykonywała innych zabiegów, takich jak dermabrazja czy mikronakłuwanie. Po zabiegu stosujemy odpowiednie kremy z linii skin tech w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Skóra kobiety, która spodziewa się dziecka, narażona jest na powstanie przebarwień ze względu na szalejące w organizmie hormony. W skutecznej walce z tym problemem jest istotna również profilaktyka. Zalecamy regularne stosowanie kremów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną – najskuteczniejsze są te z wysokim faktorem, np. SPF 50. Po ciąży można natomiast podjąć już bardziej zdecydowane kroki, np. wykonać zabieg TCA.

Jeżeli potrzebujesz specjalistycznej porady, skontaktuj się z nami. Wykwalifikowani pracownicy naszej kliniki udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji, tak byś mogła cieszyć się spektakularnymi efektami wykonywanych zabiegów. Dzięki temu problem przebarwień po ciąży stanie się już tylko wspomnieniem.