Rozjaśniający zabieg z witaminą C - fakty i mity - Forever Young

Rozjaśniający zabieg z wit C – fakty i mity

WITAMINA C  W NATARCIU, CZYLI NOWA WSPANIAŁOŚĆ W KLINICE FOREVER YOUNG 🙂

Nie trzeba nikogo przekonywać, że skóra po lecie potrzebuje nawilżenia, wyrównania kolorytu, rozjaśnienia przebarwień, rozświetlenia czy  wygładzenia struktury. Bywa jednak, że  nie zdajemy sobie sprawy ze zniszczeń jakie powoduje promieniowanie słoneczne w głębokich warstwach naszej skóry. Podczas opalania promienie UV dokonują niszczenia kolagenu – białka, które jest budulcem naszej skóry (odpowiedzialnym za jej jędrność i sprężystość). Podobnie dzieje się z elastyną  –  substancją, która sprawia, że skóra jest elastyczna. Nie możemy nie wspomnieć o zmasowany ataku wolnych rodników, czyli niesparowanyvh atomach, które bardzo szybko i trwale uszkadzają skórę .

W trosce o jak najlepszą kondycję skóry po okresie wakacyjnym wprowadziliśmy nowość 🙂

ROZJAŚNIAJĄCY ZABIEG Z WITAMINĄ C.

Witaminy są bardzo ważne dla utzrymania prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu,  w tym skóry. Jedną z ważniejszych witamin wpływających na kondycje skóry jest witamina C.

Jest to substancja powszechnie znana ale krąży wokół niej  wiele mitów.

Postaramy się przybliżyć Państwu jej działanie oraz przekazać PRAWDZIWE informacje na jej temat.

MIT: witamina C łatwo przenika w głąb skóry.
FAKT witamina C ze względu na duży rozmiar cząsteczki oraz trudnośc  mieszania się z tłuszczami nie  przenika w głąb skóry. Działa za to intensywnie na poziomie naskórka rozjaśniając i rozświetlając go, wygładzając jego strukturę.

MIT witamina C w formie kwasu askorbinowego jest nie jest stabilna ( utlenia się )
FAKT witamina C jest stabilna w postaci np. estru. Niestety jako kwas askorbinowy łatwo ulega rozkładowi.

MIT witamina  C nie ma wpływu na skórę właściwą
FAKT witamina C  bierze czynny udział w produkcji kolagenu ( budulca skóry),na poziomie skóry właściwej , wpływa na regeneracje witaminy E, zapobiega degradacji włokien elastynowych odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Dlatego bardzo ważne jest aby była regularnie dostarczana organizmowi.

MIT witamina C jest silnie światłouczulająca
FAKT witamina C  nie wykazuje właściwości silnie światłouczulających.  Stosowanie jej w okresie letnim jest niezbędne ponieważ stymuluje procesy naprawcze kolagenu, który zostaje uszkodzony promeniowaniem słonecznym. Witamina C łagodzi również zaczerwienienia wywołane eksponowaniem ciała na promienie UV.

Należy jednak pamiętać, że aplikacja kremu z filtrem w okresie letnim jest konieczna bez względu na rodzaj stosowanych preparatów na skórę .

MIT zabiegi z witaminą C powinny być wykonywany u osób ze skórą dojrzała
FAKT ze względu na szerokie spektrum działania, zabiegi z witaminą C mogą być przeprowadzane u wszystkich , bez względu na wiek.

MIT witamina C działa WYŁĄCZNIE ROZJAŚNIAJĄCO
FAKT witamina C  poza swoimi właściwościami rozjaśniającymi  jest silnym ANTYOKSYDANTEM. Oznacza to, że przeciwdziała  atakom wolnych rodników, co skutkuje spowolnieniem starzenia się skóry.

MIT Organizm ludzki ma zdolność wytwarzania witaminy C
FAKT Niestety tak się nie dzieje. Dodatkowo jesteśmy jedynymi ssakami, u których to wytwarzanie nie wystepuje. Dlatego tak ważne jest dostarczanie witaminy C w diecie oraz kosmetykach.

MIT Niedobór witaminy C nie daje żadnych objawów skórnych
FAKT Niedobór witaminy C powoduje , że nasza skóra staje się sucha, poszarzała, wyglada na zmęczoną.

Poszukując jak najskuteczniejszej metody przywracającej skórze blask, odpowidni poziom nawilżenia, wyrównującej jej koloryt, dającej efekt rozświetlenia, odkryliśmy produkty Vitamin C marki Peel Mission.

Jak wspomnieliśmy wyżej, skuteczność działania witaminy C uzależniona jest od kilku czynników tm.in. stabilnośći czy stężenia.

Produkty stosowane podczas przeprowadzania Rozjaśniającego Zabiegu z Wiatminą C posiadają w składzie 3 niezwykle stabilne formy witaminy C, co gwaranyuje satysfakcjonujące efekty kuracji.

Jak każdy zabieg w naszej Klinice Forever Young, tak i ten zaczynamy od demakijażu, oczyszczenia skóry, a tym samym przygotowujemy ją do aplikacji cennych substancji aktywnych.

Kolejnym krokiem jest tonizacja  –  w roli toniku pojawia się tu płyn terapeutyczny o nazwie Vitamin C Tonic, który wyrównuje pH skóry, jednocześnie dzięki zawartości w składzie witaminy C jest to taki pierwszy kontakt skóry z rzeczoną witaminą.

Następnie aplikujemy na skórę bardzo ważny produkt –  Vitamin C Peel 40 % –  jest to wysokostężona, stabilna witamina C połączona z kwasem laktabionowym i ferulowym .

Kwas laktabionowy znany jest z właściwośći zbawiennie wpływających na cerę rumieniową , naczyniową czy z trądzikiem różowatym. Obkurcza on naczynka krwionośne oraz działa regenerująco na skórę. Kwas ferulowy jest sunstancją wyrównującą koloryt skóry oraz działa ujędrniająco. Wspomniane kwasy zawarte w preparacie Vitamin C Peel dodoatkowo intensyfikują działanie samej witaminy C. Preparat pozostawiamy na skórze przez 15 min.

Po zmyciu i neutralizacji Vitamin C Peel przechodzimy do nałożenia na skórę odpowiedniej maski, którą dostosowujemy do rodzaju cery oraz jej potrzeb.

Kolejnym etapem jest zastosowanie Vitamin C Serum  –  jest to skoncentrowane serum zawierające w swym składzie 3 formy niezwykle stabilnej i wysoko stężonej witaminy C . Serum to charakteryzuje się  wysoką przenikalnością w głąb skóry.

Na zakończenie zabiegu aplikujemy Vitamin C Cream – jest to krem, w którym substancją aktywną jest witamina C w stabilnej formie w postaci soli sodowej kwasu askorbinowego . Poza witaminą C krem bogaty jest w cenne składniki takie, jak: olej z czarnuszki , ( zwany jest „złotem faraonów”) o działaniu regenerującym, olej lniany o właściwościach  regulujących ilość wydzielanego sebum.

Wskazaniami do zabiegu są:

 • skóra sucha, poszarzała, „zmęczona”, a także łojotokowa
 • rozszerzone naczynia krwionośne
 • utrata elastyczności, jędrności skóry
 • starzenie się skóry
 • trądzik pospolity i różowaty

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża
 • alergia na składniki aktywne preparatów używanych podczas zabiegu.
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • bakteryjne i grzybicze zakażenia skórne

Efektami zabiegu są:

 • rozjaśnienie i odświeżenie
 • regeneracja skóry
 • pojędrnienie i uelastycznienie skóry
 • podniesienie poziomu nawilżenia
 • wygładzenie powierzchni naskórka
 • zwiększenie ochrony przed promieniowaniem słonecznym
 • regulacja ilości wydzielanego sebum
 • zwiększenie gęstości skóry właściwej
 • stymulacja produkcji kolagenu
 • redukcja zmian trądzikowych

Rekomendujemy przeprowadzenie zabiegu z Witaminą C w serii 4 zabiegów co 10 – 14 dni, jako zabieg bankietowy  lub też w miarę potrzeb.

Rewelacyjne efekty zyskujemy łącząc zabieg z Witaminą C z zabiegami oczyszczającymi typu peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja, co intensyfikuje efekty. Połączenia te są jednak indywidualnie dobierane do rodzaju cery podczas konsultacji.