Rumieńce na twarzy - co je powoduje? - Forever Young

Rumieńce na twarzy – co je powoduje?

Czerwone rumieńce na twarzy w dawnych czasach uznawane były za oznakę zdrowia, jednak z biegiem lat udowodniono, że tak naprawdę w większości przypadków nie zwiastują one nic pozytywnego. Co oznaczają rumieńce na twarzy? Mogą one wynikać z chwilowego stresu, jednak mogą być również związane z określonymi problemami zdrowotnymi. Jeśli chcesz się dowiedzieć tego, skąd się biorą rumieńce na twarzy, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Rumieńce na twarzy – przyczyny

Silne rumieńce na twarzy mogą pojawiać się z różnych przyczyn. Mogą wynikać z silnych emocji takich jak stres, złość, niepokój oraz gniew. W takim przypadku wynikają one przede wszystkim z podwyższonego ciśnienia krwi i w sytuacji, gdy silne emocje zaczną stopniowo mijać, nagłe rumieńce na twarzy przestają już być widoczne. Silne rumieńce na policzkach mogą również pojawić się po wytężonej aktywności fizycznej i po jej zaprzestaniu samoistnie znikają. Kolejną sytuacją, w której na twarzy mogą pojawiać się rumieńce, jest zmiana temperatury Twojego otoczenia, w szczególności w porze zimowej, gdy wchodzisz do ciepłego pomieszczenia z zewnątrz. Rumieńce na twarzy dosyć często pojawiają się również na skutek spożywania gorących lub ostrych posiłków, a także w trakcie spożywania alkoholu. Oczywiście nie zwiastują one żadnych chorób, ponieważ są w pełni naturalną reakcją Twojego organizmu na zastosowany bodziec.

Czerwone rumieńce na twarzy: skąd się jeszcze biorą?

Zastanawiając się nad tym, skąd się biorą rumieńce na twarzy, nie sposób pominąć takie czynniki jak choroby skóry, zmiany hormonalne, alergie pokarmowe oraz alergie kontaktowe. Jeśli rumieńce pojawiają się na Twojej twarzy po spożyciu określonego składnika pokarmowego, to może to oznaczać, że zmagasz się z alergią pokarmową. Wiele osób zmaga się również z rumieńcami na twarzy po zastosowaniu kremu, żelu lub płynu do pielęgnacji twarzy i ciała, co może oznaczać pojawienie się tzw. alergii kontaktowej. W sytuacji, gdy zaczerwienieniu towarzyszą takie objawy jak przyspieszenie tętna, duszności, czy też obrzęk policzków, to może wówczas dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który może nawet stwarzać zagrożenie życia. W takim przypadku konieczna jest jak najszybsza wizyta w gabinecie lekarskim i co najważniejsze, przeprowadzenie specjalnych testów, które jednoznacznie pomogą określić, na jakie składniki kosmetyków możesz być uczulona. Kolejną przypadłością objawiającą się silnym rumieńcem na twarzy może być nadczynność tarczycy, którą można rozpoznać również po takich objawach jak nadmierna potliwość, nerwowość, kołatanie serca oraz zaburzenie regularności cyklu miesiączkowego. Nagłe rumieńce na twarzy mogą być również objawem menopauzy na skutek zachodzących w kobiecym organizmie zmian hormonalnych. Rumieńce pojawiają się jednak wtedy nie tylko na twarzy, ale również na szyi oraz dekolcie. Wśród pozostałych przyczyn pojawiania się na twarzy czerwonych rumieńców można wymienić jeszcze nadciśnienie tętnicze oraz pojawienie się tocznia rumieniowatego układowego.

Zabiegi pomagające pozbyć się rumienia

W obecnych czasach wiele osób zmaga się z trądzikiem różowatym, któremu towarzyszy silne zaczerwienie twarzy. Jeśli problem ten dotyczy również Ciebie, możesz z nim w skuteczny sposób walczyć, decydując się na jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znajdujący się w ofercie naszej kliniki. Jakie jednak zabiegi przynoszą najlepsze efekty w walce z rumieniem pojawiającym się u osób zmagających się z trądzikiem różowatym?
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest połączenie zabiegu laserowego CPL z kwasem azelainowym.
Wspomniana terapia przynosi naprawdę bardzo dobre efekty, dlatego też, jeśli zmagasz się od dłuższego czasu z rumieniem lub trądzikiem rużowatym, to koniecznie z niej skorzystaj.