Trądzik różowaty - jak sobie z nim poradzić? - Forever Young

Trądzik różowaty – jak sobie z nim poradzić?

Jedną z bardziej rozpoznawalnych dolegliwości dermatologicznych jest trądzik różowaty, który ze względu na swój przewlekły charakter wymaga specjalnego leczenia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by pokonać schorzenie i cieszyć się zdrową skórą. Jak leczyć trądzik różowaty? Zapraszamy do lektury!

Co to trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba dermatologiczna, która w przeciwieństwie do trądzika młodzieńczego dotyczy dorosłych osób i pojawia się najczęściej w okolicach 40. roku życia. Dolegliwość najczęściej objawia się na twarzy i pokrywa czoło, policzki, nos i brodę. Mimo nie do końca poznanych przyczyn schorzenia da się określić, że na jego powstanie wpływa niewłaściwe działanie układu odpornościowego, predyspozycje genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Co więcej, trądzik różowaty może zostać wywołany przez czynniki środowiskowe, takie jak chroniczny stres, nieodpowiednia higiena, nadużywanie alkoholu bądź stosowanie poszczególnych leków.

Najczęstszym objawem trądziku różowatego jest charakterystyczny rumień, który pojawia się w centralnej części twarzy. Zaczerwienionej skórze towarzyszy także napięcie naskórka oraz poszerzenie naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach dochodzi do tego wyższa temperatura ciała

Co na trądzik różowaty – leczenie

Podejrzewając u siebie powstanie trądziku różowatego, konieczna jest przede wszystkim wizyta u specjalisty. Nie wiesz, jak leczyć trądzik różowaty? By ograniczyć objawy, warto jest zatroszczyć się o swoją dietę, ponieważ pomóc może spożywanie sporej ilości ryb, olejów roślinnych czy warzyw oraz owoców. Oczywiście, nie jest to recepta na wyleczenie, ale sposób na zwiększenie efektów kuracji. Lekarze najczęściej polecają leczenie farmakologiczne, jednak w wielu przypadkach nie jest ono niestety skuteczne. Z tego powodu często warto skorzystać także z różnego rodzaju zabiegów.

Mezoterapia bezigłowa na trądzik różowaty

Mezoterapia bezigłowa na trądzik różowaty jest zabiegiem wymagającym użycia specjalnego serum, które ma na celu zmniejszenie przebarwień skóry oraz pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych. Zabieg ten jest bezbolesny i odbywa się za sprawą infuzji tlenowej. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji, jednak zaleca się wykonanie kilku powtórzeń w tygodniowych odstępach.

Laser na trądzik różowaty – laserowe usuwanie rumienia

Niezwykle skutecznym zabiegiem jest laser na trądzik różowaty. Jako że rumień powstaje przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, celem jego laserowego usuwania jest uszczelnienie wspomnianych naczyń. Specjalista za pomocą głowicy CPL ujednolica koloryt skóry.

Peeling kawitacyjny na trądzik różowaty

Peeling kawitacyjny na trądzik różowaty polega na głębokim oczyszczeniu naskórka za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Zabieg jest połączony z masażem mającym na celu dotlenienie komórek i zwiększeniu przenikania substancji aktywnych do głębokich warstw skóry.

Infuzja tlenowa na trądzik różowaty

Infuzja tlenowa jest bezbolesnym zabiegiem na trądzik różowaty. Infuzją nazywa się wtłaczanie substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Stosowane serum każdorazowo wykonuje specjalista, by było najlepiej dopasowane do potrzeb pacjenta. Zaleca się powtarzanie sesji co około 2 tygodnie.

Laktobionowy kwas na trądzik różowaty

Kwas laktobionowy służy do wykonania specyficznego peelingu, który wygładza skórę i zwęża naczynia krwionośne. W wielu przypadkach poprawia nawilżenie naskórka. Warto wiedzieć, że ten kwas działa na trądzik różowaty nie tylko skutecznie, ale też nie powoduje uczucia pieczenia. W tym przypadku także zaleca się cykliczne powtarzanie sesji.

Trądzik różowaty – leczenie przez specjalistów

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kliniki. Tworzą ją wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą Ci wybrać odpowiedni zabieg dla Twojej skóry, aby działanie przyniosło możliwie najlepsze efekty. Wyróżnia nas doświadczenie i profesjonalizm.