Leczenie trądziku różowatego i rumienia Warszawa - dobre opinie i cena | FYoung
a

TRĄDZIK RÓŻOWATY/RUMIEŃ

Rumień/Trądzik różowaty

Jest chorobą skóry obejmującą okolice nosa, policzków, brody, rzadziej czoła. Ma postać rumienia z widocznymi poszerzonymi naczyniami krwionośnymi oraz wypryskami zbliżonymi do trądziku. Powodowany jest m.in. zaburzoną gospodarką hormonalną, zmianami naczyniowo-ruchowymi.
Na nasilenie się trądziku różowatego wpływa stres, zmiana temperatury otoczenia, nieodpowiednie kosmetyki, ekspozycja na słońce, nieprawidłowa dieta (ostre przyprawy, alkohol). Rumień może być również spowodowany przegrzaniem lub alergią.

Najważniejsza jest profilaktyka – im wcześniej zareagujemy, tym większa szansa na uniknięcie powikłań w przyszłości. Zaniedbanie pojawiającego się rumienia może doprowadzić do pojawienia się trwałego zaczerwienienia na twarzy. Zaleca się unikanie promieniowania słonecznego, opalania w solarium oraz korzystania z sauny. Warto wprowadzić nowe, adekwatne do potrzeb organizmu nawyki żywieniowe bogate w warzywa i owoce. Z całą pewnością warto ograniczyć alkohol oraz przesadnie zimne i gorące napoje.

Skuteczną walkę z rumieniem można rozpocząć od zastosowania lasera CPL, którego działanie powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych.

Zapraszamy do naszej Kliniki na zabiegi redukujące/likwidujące objawy rumienia oraz trądziku różowatego: