Ile kosztuje zabieg usuwania blizn potrądzikowych?

Ile kosztuje zabieg usuwania blizn potrądzikowych?

Wiele czynników wpływa na to, jak postrzegamy swój wygląd – czasami niewielki szczegół potrafi zaważyć na tym, czy uznajemy go za atrakcyjny czy raczej jest dla nas źródłem kompleksów i odbiera nam pewność siebie i poczucie własnej wartości. To dotyczy również blizn – zarówno drobnych, które nieznacznie zaburzają proporcje naszej twarzy czy innej części ciała, jak i tych zdecydowanie bardziej rozległych (np. powstałych po trądziku, operacjach, cesarskim cięciu, implantach piersi czy nieszczęśliwych wypadkach). Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala obecnie na poradzenie sobie z większością problemów, które dotyczą naszej skóry – istnieje wiele metod stymulujących regenerację naskórka i wygładzających go. Jak zatem poradzić sobie z bliznami?

Na czym polega usuwanie blizn?

Usunięcie blizny polega przede wszystkim na jej wygładzeniu oraz wyrównaniu kolorytu. Dobranie odpowiedniej metody, by to zrobić, wymaga konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej – wiele zależy od głębokości i rozległości zmiany, której chcemy się pozbyć. Opcji jest wiele, różnią się one między sobą znacznie pod względem inwazyjności, wykorzystywanych preparatów i urządzeń, czasu trwania i przede wszystkim kosztów. Wybór właściwej jest kluczowy do tego, by zabieg zakończył się sukcesem. Jakie zatem są możliwości?

  • Peeling fenolowy – to jeden z bardziej agresywnych zabiegów na skórę i zarazem najgłębiej i najsilniej działających peelingów, który powoduje jej znaczne wygładzenie i wyrównanie. Opiera się na wykorzystaniu fenolu o dużym stężeniu, który stymuluje produkcję kolagenu. Ze względu na bardzo silne działanie nie jest to, niestety, zabieg dla każdego – nie każdy typ skóry dobrze go znosi, nie sprawdza się też w przypadku blizn potrądzikowych. Przeciwwskazań jest sporo, okres rekonwalescencji bywa dość długi – naskórek zaczyna regenerować się po 1-2 dniach, a skóra właściwa – po tygodniu, dlatego też należy zachować szczególne środki ostrożności przez ok. półtora tygodnia – jednak efekty są spektakularne, zwłaszcza jeśli chodzi o usuwanie blizn potrądzikowych. Aby go zastosować, niezbędna jest konsultacja z lekarzem. 
  • Peeling chemiczny TCA – wykorzystujący kwas trichlorooctowy w stężeniu 15% jest nieco delikatniejszym procesem, który sprawdzi się w przypadku skóry cienkiej i przesuszonej. Wpływa na produkcję elastyny i kolagenu w skórze, wygładza ją i redukuje nierówności, jest to zatem świetny zabieg usuwania blizn po trądziku. Również wymaga tygodniowej rekonwalescencji i zadbania o skórę – złuszczanie ma miejsce po ok. 3-5 dniach i wtedy dopiero zaczyna się regeneracja naskórka. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zabieg warto powtórzyć 4-8 razy w odstępach co 4 tygodnie. 
  • Próżniowa Radiofrekwencja Mikroigłowa / Mesotherm/ – to innowacyjna technika o bardzo dużej skuteczności (aż 99%). Wykorzystuje trzy różne technologie: radiofrekwencję (stymulację prądem o odpowiedniej długości fali odpowiadającej falom radiowym, która pobudza produkcję kolagenu, tytanowe mikroigły (nakłuwanie nimi powoduje odbudowę, rewitalizację skóry) oraz próżnię (która wspomaga równomierne nakłuwanie igłami). Jest to najskuteczniejszy zabieg w przypadku blizn po trądziku.Na ostateczny efekt trzeba trochę poczekać (czasem nawet pół roku), najlepsze wyniki daje wykonanie serii 6 zabiegów, między nimi zaś powinno się robić ok. 4 tygodnie przerwy. Jest to znacznie droższa opcja niż peelingi, ale najskuteczniejsza metoda, dająca niewiele skutków ubocznych i spektakularny efekt.
  • PLASMAGE – to kolejny innowacyjny zabieg działający punktowo, który wykorzystuje plazmę (zjonizowany gaz). Do jego wykonania używa się igły, jednak skóra w żaden sposób nie ulega uszkodzeniu – cały proces jest bezinwazyjny, polega na zastosowaniu wysokiej temperatury, w efekcie czego z naskórka odparowuje woda, powstają niewielkie strupki, po których zniknięciu skóra wygląda dużo lepiej, jest napięta i pozbawiona defektów.

Zabieg usuwania blizn – cena

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje usuwanie blizn. Przede wszystkim koszt zależny jest od tego, czy usunięta ma zostać jedna blizna, czy wiele zmian, np. potrądzikowych, na danym obszarze skóry. Ich wielkość i charakter również mają znaczenie. W zależności od wybranej metody usuwania blizn cena będzie wahała się od stu pięćdziesięciu złotych (peelingi) do kilkuset. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki będzie koszt zabiegu w Twoim przypadku, możesz oczywiście zapoznać się z cennikiem dostępnym na naszej stronie internetowej, najlepszą decyzją będzie jednak umówienie się na wizytę w naszej Klinice i skonsultowanie ze specjalistą, który doradzi, jaki zabieg sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej.