Wolumetria twarzy i modelowanie policzków Warszawa (cena) | fyoung.pl
a

Wolumetria twarzy, modelowanie policzków Warszawa

wolumetria twarzy

Ilość zabiegów: efekt już po pierwszym zabiegu!

Cena: od 950 zł

Częstotliwość powtarzania zabiegu: co 18-24 miesięcy


Informacje na temat zabiegu

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym Warszawa

Wypukłe kości policzkowe sprawiają, że wyglądamy zdrowo, interesująco i dużo młodziej. Klinika Forever Young poleca modelowanie policzków i twarzy bez skalpela, czyli nowoczesne zabiegi tzw. metodą soft lifting, polegają na przywróceniu twarzy jej młodzieńczego wyglądu.

Dlaczego nasza twarz zmienia się z upływem lat?

Z czasem zmienia się także cała objętość twarzy w wyniku stopniowego zaniku tkanek podporowych dla skóry twarzy.  W miarę starzenia lub na skutek utraty wagi dochodzi do opadania tkanki tłuszczowej na kościach policzkowych, w związku z czym twarz traci młody wygląd. Nie tylko gubimy przez to policzki, ale wyraźnie zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe, oraz dolna część policzków osuwająca się poniżej linii dolnej szczęki czyli owal i broda.  Po 40 roku życia zmniejsza się produkcja substancji budujących naszą skórę – kwasu hialuronowego, elastyny, kolagenu, z tego powodu skóra staje się wiotka i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Następują zmiany w szkielecie kostnym twarzy, które prowadzą do jej spłaszczenia co powoduje dodatkową utratę podpory dla tkanek twarzy – mięśnie tracą sprężystość i zaczyna zanikać tkanka tłuszczowa podtrzymująca policzki.

W jaki sposób kwas hialuronowy wymodeluje policzki?

Wolumetria twarzy w niezwykły sposób przywraca dawną objętość i wypukłość policzkom, likwidując zagłębienia policzków, likwidując cienie pod oczami , które dzięki rzeczywistemu odtworzeniu podpory dla tkanek policzków przywracają prawidłowe napięcie skóry twarzy. Odmładzanie kwasem hialuronowym polega na wypełnieniu zapadniętych miejsc, dodanie objętości policzkom, podniesienie skroni, wypełnienie doliny łez, podniesienie owalu.

Wypełniacze w modelowaniu twarzy

Zabiegi wolumetryczne z udziałem kwasu hialuronowego charakteryzują się nieco inną gęstością substancji podawanej pacjentowi. Jest ona zdecydowanie bardziej gęsta i plastyczna aniżeli postać kwasu stosowanego przy innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Istotny jest dobór odpowiedniego preparatu, dlatego warto na konsultacje wybrać się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Wypełniacze w przypadku zabiegów wolumetrii twarzy są stosunkowo trwałe, a efekty utrzymują się nawet powyżej 18 miesięcy. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny, bowiem występuje naturalnie w skórze człowieka. Ze względu na swoją naturalność jego działanie nie może być jednak wieczne, dlatego zabieg należy powtórzyć po jakimś czasie.

Przebieg zabiegu

Do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Pamiętać jednak należy, aby odłożyć przyjmowanie leków rozrzedzających krew oraz przeciwzapalnych kilka dni przed zabiegiem. Sam zabieg wolumetrii twarzy trwa około 20-30 minut. Polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły w głębokie warstwy skóry. Wypełniacz w przypadku wolumetrii jest bardziej gęsty i plastyczny. Na skutek iniekcji pacjent może odczuwać lekki dyskomfort w postaci rozpierania skóry. Dla zwiększenia komfortu możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, jednak objawy te znikają zwykle po maksymalnie 48 godzinach.

Pełne bezpieczeństwo

Wolumetria twarzy z uwagi na iniekcję podskórną błędnie czasem uznawana jest za niebezpieczną. Dzisiejsze preparaty stosowane w medycynie estetycznej ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań. Pacjent tuż po zabiegu może normalnie funkcjonować i wrócić do swoich obowiązków. Ponadto wolumetria twarzy nie wyklucza łączenia tego zabiegu z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wolumetrii twarzy?

Z niniejszego zabiegu korzystają najczęściej osoby, które chcą poprawić wygląd twarzy, odmłodzić ją oraz skorygować jej kształt. Wolumetria przeznaczona jest dla osób, które mają problemy z:

 • Opadającymi policzkami (chomikami)
 • Brakiem symetrii policzków
 • Kościami policzkowymi
 • „Doliną łez”
 • Ubytkami twarzy
 • Okolicami żuchwy
 • Linią marionetek
 • Okolicą skroni
 • Okolica jarzmową i podjarzmową

Efekty zabiegu wolumetrii twarzy

Wolumetria jest zabiegiem gwarantującym natychmiastowe efekty, co dla wielu pacjentów jest kluczowe. Poza tym należy wspomnieć o długo utrzymującym się efekcie. Na podstawie naszych doświadczeń dostrzegamy, że pacjenci zgłaszają się na ponowny zabieg po 18 lub 24 miesiącach. Wskutek prawidłowo przeprowadzonego zabiegu skóra jest bardziej nawilżona i odmłodzona. Efektem wolumetrii twarzy są również:

 • podniesienie opadających brwi
 • przywrócenie okrągłego kształtu twarzy
 • redukcja ubytków podoczodołowych
 • wymodelowanie brody
 • odbudowa marionetek
 • wypełnienie ubytków w skroniach
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • ciąża
 • problemy autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców
 • infekcje skóry
 • obciążenie epilepsją

Modelowanie policzków opinie – Warszawa

Dostępny w Forever Young zabieg modelowania policzków zdobywa szereg pozytywnych opinii od usatysfakcjonowanych pacjentów, którzy cenią go za przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu bez użycia do tego inwazyjnych narzędzi typu skalpel.

Modelowanie policzków cena – Warszawa

Wykonany w naszej klinice zabieg modelowania policzków cieszy się dużą popularnością, zarówno ze względu na efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać, ale również w wyniku atrakcyjnej ceny. Staramy się dopasować jej poziom do Państwa potrzeb, abyście byli zadowoleni z wysokich standardów panujących w Forever Young.