Zabiegi pielęgnacyjne latem - Forever Young

Zabiegi pielęgnacyjne latem

Lato to wymagający okres dla skóry. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj pielęgnacji. Nie mogą być to zabiegi pielęgnacyjne, które uwrażliwiają skórę na promieniowanie słoneczne. Nie można jednak zapominać, iż pielęgnacja jest konieczna. Zarówno pielęgnacja domowa, jak i gabinetowa są bardzo ważne latem. Pod wpływem wysokich temperatur organizm traci dużo wody, słońce operujące intensywnie wysuszając skórę, powoduje przebarwienia, zaburzenia produkcji sebum. Bezwzględnie należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, co pomoże utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, a tym samym skóry.

Kolejna bezdyskusyjnie ważną kwestią jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50, pamiętając, że filtr po nałożeniu na skórę działa około 2 godzin, koniecznie więc trzeba mieć go przy sobie i powtarzać aplikację. Dzięki zastosowaniu kremu z filtrem niebezpieczeństwo powstania nieestetycznych przebarwień znacznie się zmniejsza.

Wiele osób latem chce mieć ładnie opalona skórę i jest to zrozumiałe . Ważny jest jednak umiar i rozsądne podejście do kąpieli słonecznych. Bezwzględnie należy stosować krem do opalania z filtrem . Aplikacja takiego kremu nie oznacza, że skóra nie będzie opalona, będzie, ale w bezpieczny sposób.

Promienie słoneczne w nadmiarze działają destrukcyjnie na nasza skórę, powodują przyspieszenie procesów jej starzenia.

Wydawać by się mogło, że okres letni jest dla skór łojotokowych, tłustych swego rodzaju okresem leczniczym. Nic bardziej mylnego. Latem skóry tłuste bardzo często przetłuszczają się wyraźnie słabiej, zmiany trądzikowe wysuszają się szybciej. Jednak nasz organizm, a dokładniej gruczoły łojowe dostają sygnał, że produkują zbyt mało sebum i skóra się wysusza, dlatego też dochdzi do wzmożonej produkcji łoju i jesienią mamy efekty odwrotny do pożądanego, czyli skóra jest bardziej przetłuszczona, ujścia gruczołów łojowych zaczopowane, intensywność pojawiania się zmian trądzikowych wyższa. Należy pamiętać, iż pielęgnacja cery tłustej w okresie letnim jest tak samo ważna, jak w przypadku cer suchych .

Pielęgnacja domowa powinna być systematyczna, warto jednak uzupełnić ją o profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, takie, jak:

 1. Peeling kawitacyjny. Jak wiadomo złuszczanie naskórka jest niezbędne w zachowaniu równomiernej struktury skóry, ładnego kolorytu; poprzez likwidacje warstwy martwych komórek naskórka wspomaga przenikanie substancji z zastosowanych preparatów. Latem wybieramy peelingi, które działają delikatnie, ale skutecznie. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg złuszczający martwe komórki naskórka, dezynfekujący oraz oczyszcający pory, odblokowujący ujścia gruczołów łojowych.

  https://fyoung.pl/peeling-kawitacyjny/

 2. Mezoterapia bezigłowa. Podawanie skórze substancji aktywnych zewnętrznie przynosi efekty takie, jak : zwiększenie nawilżenia, poprawa kolorytu, odżywienie. Należy jednak pamiętać, żę substancje aktywne pochodzące z preparatów takich, jak kremy czy sera wchłaniają się w bardzo małym stopniu. Dla znacznego zwiększenia penetracji substancji czynnych stosujemy mezoterapię bezigłową. Podczas zabiegu wytwarzaja się w skórze kanaliki, dzięki którym sbstancje aktywne penetrują skórę.

  https://fyoung.pl/mezoterapia-beziglowa/

  https://fyoung.pl/mezoterapia-beziglowa-z-tlenem/

 1. Infuzja tlenowa. Jest to alternatywa dla mezoterapii bezigłowej w przypadku wystapienia przeciwwskazań do zabiegów z użyciem prądu . Za pomocą infuzji tlenowej wtłaczamy substancje aktywne w głąb skóry oraz dotleniamy ją . Zabieg wykazuje działanie łagodzące w przypadku , np. skóry poddanej zbyt intensywnym kąpielom słonecznym .

  https://fyoung.pl/infuzja-tlenowa/

 2. LIFT PEEl . Większośc kwasów chemicznych uwrażliwia skórę na promieniowanie UV. Są jednak takie, które możemy bezpiecznie stosować latem . Jednym z nich jest kwas glicyryzynowy. Jest to substancja silnie nawilżająca, napinająca skórę, wykazująca działanie przeciwzapalne .

  https://fyoung.pl/lift-peel/

 1. Kwas ferulowy . Jest kwasem BEZPIECZNYM latem. Nie uwrażliwia na słońce. Pozwala cieszyć się skórą nawilżoną . z równomiernym kolorytem.

  https://fyoung.pl/peeling-ferulowy/

Dla zintensyfikowania efektów należy przeprowadzać zabiegi łączone.

Jednoczasowe wykonanie peelingu kawitacyjnego i mezoterapii bezigłowej pozwoli na uzyskanie silniejszych efektów.

W naszej Klinice zabiegi nie oraniczają sie do zastosowania samego urządzenia czy aplikacji kwasu. Sa to zabiegi pełne, od demakijażu przez użycie odpowiedniego sprzętu, preparatu profesjonalnego, po aplikacje dostosowanego do rodzaju cery serum, masek i kremów!

1 komentarz

Comments are closed.