Zalety depilacji laserowej - Forever Young

Zalety depilacji laserowej

DEPILACJA LASEROWA W PIGUŁCE

Metod usuwania zbędnego owłosienia jest kilka. Może to być depilacja mechaniczna za pomocą maszynki, może to być depilacja za pomocą kremu, może być też depilacja woskowa, światłem IPL czy laserowa.

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje metody, która pozwoli uzyskać satysfakcjonujące i przede wszystkim trwałe efekty.

Korzystając z maszynki, kremu czy wosku jesteśmy w stanie uzyskać efekt gładkiej skóry, ale jest to efekt krótkotrwały. Niejednokrotnie skutkiem ubocznym takiej depilacji są wrastające włosy.

Wydawać by się mogło, że zabiegi z wykorzystaniem światła IPL będą o wiele skuteczniejsze. Jest w tym odrobina prawdy, ponieważ po przeprowadzeniu odpowiedniej ilości zabiegów zauważymy znaczne zmniejszenie się ilości włosów ale, niestety, efekty te są również krótkotrwałe. Urządzenia emitujące światło IPL często nazywane są lasermi, podczas gdy nie mają z laserem nic wspólnego, jest to lampa ksenonowa dużej mocy.

Ńajlepszą metodą trwałego usunięcia zbędnego owłosienia jest depilacja laserem diodowym.

Laser ten charakteryzuje się wyską skutecznością oraz bezpieczeństwem.

Skuteczność terapii zależy od :

 • FAZY WZROSTU WŁOSA :

  konieczność wykonania serii zabiegów wynika z faktu, iż podczas każdorazowej ekspozycji skóry na światło laserowe, usuwane są włosy będące wyłącznie w pierwszej fazie wzrostu, jaką jest anagen. Włosy pozostające w pozostałych fazach wzrostu nie będą zniszczone. Dlatego musimy zaczekać, aż pozostałe włosy znajdą się w fazie anagen.

 • KOLORU WŁOSA:

  za pomocą lasera diodowego jesteśmy w stanie usunąć włosy o różnym kolorze. Oczywiście najlepsze efekty zaobserwujemy u osób o ciemnych włosach . wiąże się to z tym, że laser diodowy ma taką długość światła, że reaguje z melaniną, która jest barwnikiem włosa, co skutkuje spaleniem włosa. W przypadku jaśniejszych włosów koniecznością jest przeprowadzenie większej liczby zabiegów.

 • KOLORU SKÓRY – FOTOTYPU

  im jaśniejsza skóra i ciemniejszy włos, tym lepsze efekty. Jak już wspomnieliśmy powyżej laser ma za zadanie niszczyć ciemny barwnik. O ile barwnik ten znajduje się tylko we włosie, laser skupia swoje światło wyłącznie we włosie.

  W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z ciemniejszą skórą, bogatą w melaninę, laser zgodnie z zasadą będzie reagował ze skórą, więc będziemy musieli stosować niższe parametry.

  Bez wątpienia jest to problem, ponieważ osoby posiadające ciemniejszą karnację, mają również grube i ciemne włosy, które po depilacji mechanicznej często wrastają tworząc bolesne i nieestetyczne krostki, po których z kolei pozostają przebarwienia i blizny.

 • MAMY ROZWIĄZANIE !!! 🙂

  Nasz laser diodowy wyposażony jest w unikatową technologię o nazwie MOTION SPEED. Technologia ta wykorzystuje serię krótkich impulsów pozwalających na szybkie schładzanie się skóry, a tym samym na uniknięcie oparzeń czy odbarwień.

 • OBSZARU CIAŁA:

  anagen, czyli faza aktywnego wzrostu włosa wrażliwa na działanie promieniowania laserowego różni się długością trwania na poszczególnych obszarach ciała . Zwykle trwa od 8 do 16 tygodni.

W związku ze zmieniającymi się fazami wzrostu włosa i tym, iż tylko jedna z nich ( anagen ) wykazuje wrażliwość na działanie wiązki laserowej, do uzyskania efektu gładkiej skóry należy wykonać serie zabiegów.

Jak każdy zabieg, tak również ten obarczony jest kilkoma przeciwwskazaniami :

 • ciąża i karmienie piersią

 • świeża opalenizna

 • zastosowanie samoopalacza na 2 tygodnie przed zabiegiem

 • przyjmowanie ziół światłouczulających takich, jak: bratek, nagietek, skrzyp, rumianek

 • przyjmowanie leków światłouczulających takich, jak : leki moczopędne, antydepresanty ( w tym ziołowy Deprim), retinoidów

 • choroba nowotworowa ( zabieg można wykonać na 5 lat po wyleczeniu )

 • epilepsja

 • bielactwo, łuszczyca, bliznowce

 • stymulator/defibrylator serca

PRZED ZABIEGIEM:

Przygotowanie do zabiegu jest bardzo proste. Na minimum 48 godz. przed planowaną depilacją należy zgłosić się na próbę laserową, która jest niezbędna do wykluczenia alergii na światło laserowe i umożliwia dopasowanie odpowiednich parametrów.

Jeśli próba przyniesie pozytywny efekt, należy zgolić włosy tak, aby w dzień zabiegu ich długość wynosiła około 1mm.

PO ZABIEGU:

Skóra po zabiegu jest podrażnia, występuje też obrzęk okołomieszkowy, co ustępuje po maksymalnie 2 dobach. Przez 4 tygodnie po depilacji nie należy się opalać, ani korzystać z solarium. Przez około 3 doby nie wolno korzystać z sauny, ani basenu. W ciągu 48 godzin zabrania się wykonywania zbyt silnego wysiłku fizycznego.

Zabiegi przeprowadzamy co 4 – 6 tygodni 🙂

Przyjmuje się, że potrzeba od 4 do 6 powtórzeń. Biorąc jednak pod uwagę zależności takie, jak : kolor skóry, kolor włosa, fazę wzrostu w jakiej znajdują się włosy w czasie zabiegu i obszar ciała wiemy, że ilość niezbędnych zabiegów bywa różna u poszczególnych osób.

W związku z powyższym, wprowadziliśmy do naszej oferty pakiety promocyjne depilacji laserowej ” DO SKUTKU”. Zakup pakietu ” DO SKUTKU” gwarantuje przeprowadzenie przez nas takiej ilości zabiegów, jaka będzie niezbędna do uzyskania idealnego efektu.

Szczegóły dotyczące pakietów ” DO SKUTKUhttps://fyoung.pl/promocja-sezonowa/