Zamykanie naczynek Warszawa Bielany - Forever Young
a

Zamykanie naczynek Warszawa Bielany

Rozszerzone naczynka – co to takiego?

Rozszerzone naczynka na twarzy, szyi czy dekolcie to częsty problem wśród osób korzystających z usług poradni dermatologicznych, czy gabinetów medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach jest to jeden z objawów trądziku różowatego. Rozszerzone naczynka najczęściej pojawiają się w okolicach skrzydełek nosa i przybierają kształt pajączków, niekiedy bardziej drzewkowaty czy liniowy. Jeśli ten problem dotyczy też Ciebie, to laserowe zamykanie naczynek będzie idealnym rozwiązaniem. Nasza oferta jest skierowana do mieszkańców warszawskich Bielan.

Laserowe zamykanie naczynek Warszawa Bielany – Klinika Forever Young

Nasz klinika oferuje likwidację nieestetycznych, poszerzonych i popękanych naczynek krwionośnych za pomocą lasera X-LASE Nd-YAG. Jest to specjalistyczny laser, który dzięki swojej mocy w skuteczny sposób zamyka naczynka osiągające grubość nawet 3 mm. Wykorzystanie tego specjalistycznego sprzętu zapewnia bezinwazyjne zamykanie naczynek, umiejscowionych na twarzy, szyi czy kończynach. Zamknięte w ten sposób naczynka ulegają wchłanianiu i po pewnym czasie całkowicie znikają. Zabieg ten cieszy się dobrą opinią wśród osób, które się na niego zdecydowały. Jest to metoda niemal bezbolesna, pacjent może jednak poczuć delikatne ukłucia.

Proces terapii

Cały proces zamykania naczynek może składać się z kilku zabiegów, zazwyczaj liczba zabiegów oscyluje między jednym a pięcioma zabiegami wykonywanymi w odstępie kilku tygodni. Cena terapii może różnić się w zależności od pacjenta. Raz przebyta terapia nie likwiduje problemu na zawsze i problem rozszerzonych naczynek może powrócić. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, gorących kąpieli, wizyt w saunie. Warto stosować odpowiednie preparaty łagodzące i kremy z filtrem przez około 3 tygodnie i pod żadnym pozorem nie zrywać powstałych strupów. Poza tym zalecamy unikać dużych wahań temperatury i wiatru. Ważne jest również picie dużej ilości wody.

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • zmiany nowotworowe,
 • opalenizna, stosowanie samoopalaczy,
 • stosowanie kremów z retinolem, kwasami AHA (zaprzestanie stosowania na 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • zażywanie leków światłouczulających: moczopędne, antydepresanty, retinoidy, B-karoten, antybiotyk, zioła: dziurawiec, nagietek,
 • bielactwo, łuszczyca, bliznowiec,
 • wykonany mocny peeling mechaniczny lub chemiczny w obszarze do naświetlania (3 tyg. przed zabiegiem),
 • zażywanie Roaccutane oraz Izoteku (w ciągu ostatnich 6 miesięcy),
 • wszczepiony stymulator/defibrylator serca,
 • choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja,
 • choroby wirusowe: opryszczka, HIV.