Jak dbać o skórę po depilacji laserowej? - Forever Young

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Odpowiednia pielęgnacja skóry po depilacji laserowej jest bardzo ważnym elementem dla każdej kobiety, która zdecyduje się na przeprowadzenie takiego zabiegu. W naszym gabinecie kosmetycznym podpowiemy Ci, z jakich środków pielęgnacyjnych powinnaś skorzystać w pierwszej kolejności i jak wyeliminować wszelkie podrażnienia po depilacji laserowej. Jeśli nie za bardzo wiesz, jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej, jesteśmy od tego, aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej? Kilka przydatnych porad

W prowadzonym przez nas gabinecie kosmetycznym podpowiemy Ci, jak dbać o skórę po depilacji laserowej i uchronić się przed groźnymi podrażnieniami i zaczerwienioną skórą. Przede wszystkim skup się na ochronie przed nadmierną dawką promieni słonecznych. Po depilacji laserowej nie powinnaś chodzić przez jakiś czas do solarium, ale też warto unikać opalania się na plaży. Takie postępowanie po depilacji laserowej wyjdzie Ci na dobre, ponieważ Twoja skóra będzie zadbana i odpowiednio chroniona.

Wszystkie nasze zabiegi przeprowadzamy rzetelnie, precyzyjnie oraz całkowicie bezpiecznie, więc nie masz się o co martwić. Jednak pielęgnacja skóry po zakończonej depilacji laserowej zależy wyłącznie od Ciebie. Dostosuj się do naszych porad, a bardzo na tym skorzystasz. Ochrona skóry przed słońcem to jeden z najważniejszych czynników, na jakim musisz się skupić, aby nie doprowadzić do trwałych przebarwień. Odpowiednią porą na depilację laserową będzie dla Ciebie jesień lub też wczesna wiosna, ponieważ Twoja skóra będzie wtedy chroniona przed słońcem przez dodatkową warstwę ubrań.

Stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych

Udając się do naszego gabinetu kosmetycznego, dowiesz się, jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja skóry po depilacji laserowej. Dzięki temu podrażnienia po depilacji laserowej nie będą stanowić dla Ciebie absolutnie żadnego zagrożenia. Dużą wagę przyłóż do odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, których absolutnie nie powinnaś unikać. Zdecyduj się na kosmetyki, które będą:

  • nawilżać Twoją skórę,
  • chronić skórę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych,
  • wykazywać się działaniem kojącym, zalecamy stosowanie preparatów z dodatkiem D-panthenolu i alantoiny.

Jeśli nie wiesz jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad, a mianowicie powinnaś unikać kosmetyków ze sporą dawką alkoholu, ponieważ łatwo doprowadzić wtedy do podrażnień. Podpowiemy Ci, jak dbać o skórę po depilacji laserowej, aby nie popełniać w tym zakresie żadnych błędów. Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości, a specjaliści zatrudnieni w naszym gabinecie kosmetycznym doradzą Ci, czy stosowane przez Ciebie kosmetyki okażą się wystarczające.

Dostosowanie się do zaleceń specjalistów

Po depilacji laserowej powinnaś się dostosować do zaleceń naszych specjalistów, a więc przede wszystkim musisz unikać takich miejsc jak:

  • sauna,
  • basen,
  • plaża,
  • solarium.

Takie postępowanie po depilacji laserowej przyniesie Ci wymierne korzyści. Miej na uwadze to, iż powinnaś wtedy unikać dłuższych (zwłaszcza gorących) kąpieli. Ciekawostką dla Ciebie może okazać się też fakt, że w czasie pielęgnacji skóry po przeprowadzonej depilacji laserowej nie możesz stosować niesprawdzonych suplementów diety, które mogłyby Ci po prostu zaszkodzić.

Na całe szczęście w naszym salonie kosmetycznym pracują prawdziwi profesjonaliści, z odpowiednim doświadczeniem, którzy będą w stanie pomóc Tobie oraz Twoim koleżankom. Stosuj się do naszych zaleceń, a Twoja skóra będzie optymalnie zabezpieczona. Unikaj herbatek, które zawierają w sobie spore ilości ziół fotouczulających, a takich na rynku jest obecnie pod dostatkiem.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej nie należy do najtrudniejszych czynności, jednak ważne jest w tym wszystkim to, abyś postępowała rozsądnie i w pełni racjonalnie. Nie czerp wiedzy z mało wiarygodnych źródeł, lecz udaj się do naszego gabinetu kosmetycznego i poproś nas o poradę, a my na pewno nie pozostawimy Cię w potrzebie.